Misyonumuz ve Vizyonumuz
18 Mayıs 2022

ŞAVŞAT DEVLET HASTANESİ KURUM KALİTE PERFORMANS BİRİM POLİTİKASI

            VİZYONUMUZ: Hasta,  hasta yakınları ve çalışanların memnuniyetine dayalı kalite yönetim sistemi şartlarına ve bakanlık mevzuatlarına uygun,Güncel teşhis ve tedavi yöntemlerini kullanarak bilinçli ve güleryüzlü personel ile sürekli iyileşmeyi amaç edinen çağdaş sağlık hizmetleri sunmaktır.

            

 

            MİSYONUMUZ: Hizmet kalite standardımızı yükseltmek, hasta memnuniyetini artırmak, toplum sağlığını geliştirmek,tüm hizmet  çalışanları için aynı yüksek kalitede hizmet hedeflemek, aynı periyodik sistem ile periyodik olarak değerlendirmek.Sürekli iyileşmeyi hedeflemek çalışan güvenliği ve çalışanın yararını en az hasta güvenliği ve hastaların yararı kadar önemsemek.Üst otoritenin rehberlik ve önderlik fonksiyonunu üslendiği bir yapıya kavuşturmak.

           

 

             HEDEFİMİZ: Kalite ve çıktıların değerlendirilmesi, sisteme dahil edilmesi,doğruların en iyi şekilde bir araya getirilmesi,organize edilmesi,sağlık bakımı ve korunması ihtiyaç duyanların hukukunu yüksek düzeyde korumak,sağlık ihtiyaçlarını karşılamak,israf etmeksizin en iyi şekilde hizmet etmek.Hizmeti alan hastaya güven ve istedikleri hizmeti verme. Sağlık personeli tarafından belirlenen hastanın klinik ihtiyaçlarını en iyi en etkili sağlayacak yöntem ve süreçler geliştirmek. Sağlık kuruluşuna ulaşanlara göre daha fazla hizmete muhtaç ve bu hizmeti talep etmeyen kişileri de bu hizmete tabi kılmak.

       Yeterli cihaz, kaynak düşünce ve enerji dahil bütün israf’ın önlenmesi Sağlık çalışanlarına görevlerini yerine getirebilmek için sahip olmaları gereken tıbbi bilgi ve beceriler kazandırmak ihtiyacı olanların hizmeti ihtiyaç anında alabilmesi ve hizmetin sürekliliğini dikkat alarak sistemimizi iyileştirmek. Değerlendirme sonuçlarının paylaşılması ile birlikte hizmet alanlarının sürece dahil edilmesi ve bilgilendirilmiş seçimler yapma ortamının sağlanması.

           

            

                SONUÇ:Yapacağımız  işlerle bir yandan hizmet verenlerin sağlığını güvenliğini korurken ,diğer yandan hizmet alan insanların en yüksek sağlık düzeyine kavuşmasını ve bu düzeyin sürdürebilirliğini sağlamak.